Qpharma

Vaxol®

Substancje czynne:

Olive oil

ICD10:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

spray do uszu 1 but. 10 ml z pompką (200 dawek) 28,00 100%

Ostrzeżenia:

Wykaz B
Produkt leczniczy zawierający substancję czynną silnie działającą.

Opis:

Opis
Wyrób medyczny zawiera: 100% naturalnej oliwy z oliwek przygotowanej wg standardów farmaceutycznych. Spray do uszu dla niemowląt, dzieci i osób dorosłych, jako jedyny posiada Rekomendację Polskiego Towarzystwa Otolaryngologów Dziecięcych, Polskiego Towarzystwa Otolaryngologów, Chirurgów Głowy i Szyi oraz jest polecany przez WOPR. Jest to wygodna i skuteczna metoda zmiękczania i naturalnego usuwania woskowiny usznej zmniejszająca konieczność wykonywania zabiegów płukania uszu. Wyrób medyczny pomaga również chronić uszy przed infekcjami ("ucho pływaka") oraz pielęgnuje skórę zewnętrznego przewodu słuchowego. Posiada prosty i unikalny system dawkowania umożliwiający precyzyjne podanie pojedynczej, odmierzonej dawki wyrobu do ucha zewnętrznego. Oliwa z oliwek zmiękcza woskowinę i delikatnie natłuszcza przewód słuchowy ułatwiając wydostanie się woskowiny na zewnątrz. Przy stosowaniu profilaktycznym wyrób zapobiega powstawaniu czopów woskowinowych poprzez wspieranie naturalnego procesu samooczyszczania przewodu słuchowego. Tworzy także barierę przed przedostaniem się wody do wnętrza ucha, dzięki czemu pomaga zapobiegać rozwojowi infekcji (np. "ucho pływaka"). Wyrób medyczny jest wygodny w stosowaniu, bezpieczny, skuteczny. Osoby z nadmierną produkcją woskowiny usznej, osoby z często tworzącymi się korkami woskowinowymi, osoby ze zniekształconym lub zwężonym przewodem słuchowym zewnętrznym, osoby z tendencją do wysychania woskowiny usznej, osoby używające urządzeń ze słuchawkami umieszczanymi w przewodzie słuchowym zewnętrznym (np. osoby niedosłyszące, osoby używające zestawów słuchawkowych do telefonów czy innych urządzeń elektronicznych), osoby po zabiegach operacyjnych - tylko po konsultacji z lekarzem, osoby uprawiające sporty wodne (np. pływanie, nurkowanie). Profilaktycznie: u osób z nadmierną produkcją bądź tendencją do zalegania i wysychania woskowiny usznej stosować 1-2 razy w tyg. jedną dawkę w celu zmiękczenia woskowiny usznej i ułatwienia jej ewakuacji. Przygotowanie do płukania zabiegowego uszu w celu usunięcia korków woskowinowych: podawać 1-2 dawki 2x/dobę przez 4-5 dni przed wizytą u lekarza w celu zmiękczenia korka woskowinowego i zmniejszenia obrzęku skóry wokół korka. Przygotowanie takie pozwoli na łatwiejsze wypłukanie korków woskowinowych. Osoby uprawiające sporty wodne: stosować 1 dawkę wyrobu do każdego przewodu słuchowego przed korzystaniem z kąpieli w basenie, jeziorze czy morzu w celu zwiększenia ochrony przed penetracją wody w głąb przewodu słuchowego zewnętrznego. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na oliwę z oliwek.

Serwis jest rzetelnym źródłem informacji o bezpłatnych produktach leczniczych dla dzieci i niepełnoletniej młodzieży. Osoby zainteresowane sprawdzą tutaj, czy lek jest refundowany, a także przejrzą jego szczegółowy opis, uwzględniający m.in. dawkowanie, wskazania, przeciwwskazania, ostrzeżenia specjalne, działania niepożądane, interakcje itd. Wystarczy wpisać do wyszukiwarki nazwę preparatu, by już po chwili otrzymać potrzebne dane.

Warto zwrócić uwagę na informacje dotyczące odpłatności, ponieważ serwis zapewnia dostęp nie tylko do opisów refundowanych leków, lecz także innych produktów sprzedawanych w polskich aptekach. Do wyszukiwarki można również wpisać nazwę konkretnej choroby - system wskaże preparaty stosowane w jej leczeniu.

Opisy produktów leczniczych będą aktualizowane co 2 miesiące wraz z wejściem w życie kolejnego obwieszczenia Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych. Warto zaglądać tu regularnie również ze względu na publikowane w serwisie aktualności dotyczące bezpłatnych leków oraz informacje z zakresu zdrowia i profilaktyki u dzieci i młodzieży.

O programie Bezpłatne leki dla dzieci i młodzieży

1 września 2023 roku poszerzył się krąg osób uprawnionych do nieodpłatnego uzyskania leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego i wyrobów medycznych - nowymi beneficjentami stały się dzieci oraz młodzież do 18. roku życia. Przysługujące im darmowe produkty zostały wyszczególnione w załączniku D1 listy refundacyjnej, który będzie aktualizowany przez resort zdrowia co 2 miesiące.

W pierwszym wykazie “18-” uwzględniono 2800 leków rozumianych jako indywidualne kody GTIN i prawie 280 substancji czynnych. Beneficjenci programu otrzymają bezpłatnie produkty stosowane w leczeniu różnych dolegliwości, w tym m.in. leki antyhistaminowe, hipoglikemizujące, hormonalne, immunostymulujące, immunosupresyjne, okulistyczne, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe, przeciwbólowe, przeciwzakaźne, przeciwdrgawkowe itd.

Jeśli lekarz rozpozna u niepełnoletniego pacjenta schorzenie, którego leczenie objęte jest refundacją, to na recepcie w polu “kod uprawnień dodatkowych” wpisze “DZ”. Symbol ten może współwystępować z symbolem “DN” oznaczającym dziecko nieubezpieczone. Bezpłatne produkty lecznicze przysługują również obywatelom Ukrainy, którzy przyjechali do Polski z powodu wojny w ich państwie i którzy mają nadany numer PESEL.