P.U.H. SZUPEX s.j. Dystrybucja Farmaceutyczna J. Szupina, P. Szupina

Drenafast

ICD10:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

płyn 1 op. 500 ml 64,91 100%

Ostrzeżenia:

Alkohol
Nie należy spożywać alkoholu podczas stosowania leku. Alkohol może oddziaływać na wchłanianie leku, wiązanie z białkami krwi i jego dystrybucję w ustroju także metabolizm i wydalanie. W przypadku jednych leków może dojść do wzmocnienia, w przypadku innych do zahamowania ich działania. Wpływ alkoholu na ten sam lek może być inny w przypadku sporadycznego, a inny w przypadku przewlekłego picia.
Antykoncepcja
Lek może wpływać na skuteczność antykoncepcji. Podczas przyjmowania leku zaleca się stosowanie dodatkowych metod zapobiegania ciąży.

Opis:

Działanie i zastosowanie
Produkt to innowacyjna kompozycja związków roślinnych i minerałów, która umożliwia szybsze wydalanie nadmiaru płynów z organizmu oraz stymuluje przemiany tłuszczów i węglowodanów. Preparat ten ma również aktywne działanie detoksykacyjne oraz usprawnia procesy trawienia, stymulując efekt płaskiego brzucha. Preparat ten jest niezastąpionym likwidatorem nadmiaru tkanki tłuszczowej. Wieloskładnikowy, naturalny preparat wykorzystuje zjawisko synergizmu, aktywnie wspomagając odchudzanie. W swym składzie zawiera on m.in.: wyciąg z zielonej herbaty przyspieszający metabolizm tłuszczy i węglowodanów oraz ekstrakt z kopru włoskiego wspomagający pracę jelit i zapobiegający zaleganiu w nich pokarmu.
Skład
25 ml płynu zawiera 600 mg wyciągu z brzozy, 300 mg wyciągu z żeń-szenia, 300 mg wyciągu z mniszka lekarskiego, 300 mg wyciągu z jasnoty białej, 250 mg wyciągu z kory kruszyny, 250 mg herbaty jawajskiej, 250 mg Pilosella oficinarium, 200 mg męczennicy, 175 mg wyciągu z kopru włoskiego, 175 mg wyciągu z oliwki, 150 mg wyciągu z mącznicy lekarskiej, 100 mg zielonej herbaty, 100 mg wyciągu z cytryny oraz 1,92 mg siarczan manganu, 1,62 mg chlorku potasu i 1,02 mg siarczanu cynku.
Sposób stosowania
25 ml rozpuścić w 1 l wody i pić w ciągu dnia.
Bezpieczeństwo stosowania
Przeciwwskazane jest stosowanie preparatu przez osoby chore na hemofilię i przyjmujące leki obniżające krzepliwość krwi.

Serwis jest rzetelnym źródłem informacji o bezpłatnych produktach leczniczych dla dzieci i niepełnoletniej młodzieży. Osoby zainteresowane sprawdzą tutaj, czy lek jest refundowany, a także przejrzą jego szczegółowy opis, uwzględniający m.in. dawkowanie, wskazania, przeciwwskazania, ostrzeżenia specjalne, działania niepożądane, interakcje itd. Wystarczy wpisać do wyszukiwarki nazwę preparatu, by już po chwili otrzymać potrzebne dane.

Warto zwrócić uwagę na informacje dotyczące odpłatności, ponieważ serwis zapewnia dostęp nie tylko do opisów refundowanych leków, lecz także innych produktów sprzedawanych w polskich aptekach. Do wyszukiwarki można również wpisać nazwę konkretnej choroby - system wskaże preparaty stosowane w jej leczeniu.

Opisy produktów leczniczych będą aktualizowane co 2 miesiące wraz z wejściem w życie kolejnego obwieszczenia Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych. Warto zaglądać tu regularnie również ze względu na publikowane w serwisie aktualności dotyczące bezpłatnych leków oraz informacje z zakresu zdrowia i profilaktyki u dzieci i młodzieży.

O programie Bezpłatne leki dla dzieci i młodzieży

1 września 2023 roku poszerzył się krąg osób uprawnionych do nieodpłatnego uzyskania leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego i wyrobów medycznych - nowymi beneficjentami stały się dzieci oraz młodzież do 18. roku życia. Przysługujące im darmowe produkty zostały wyszczególnione w załączniku D1 listy refundacyjnej, który będzie aktualizowany przez resort zdrowia co 2 miesiące.

W pierwszym wykazie “18-” uwzględniono 2800 leków rozumianych jako indywidualne kody GTIN i prawie 280 substancji czynnych. Beneficjenci programu otrzymają bezpłatnie produkty stosowane w leczeniu różnych dolegliwości, w tym m.in. leki antyhistaminowe, hipoglikemizujące, hormonalne, immunostymulujące, immunosupresyjne, okulistyczne, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe, przeciwbólowe, przeciwzakaźne, przeciwdrgawkowe itd.

Jeśli lekarz rozpozna u niepełnoletniego pacjenta schorzenie, którego leczenie objęte jest refundacją, to na recepcie w polu “kod uprawnień dodatkowych” wpisze “DZ”. Symbol ten może współwystępować z symbolem “DN” oznaczającym dziecko nieubezpieczone. Bezpłatne produkty lecznicze przysługują również obywatelom Ukrainy, którzy przyjechali do Polski z powodu wojny w ich państwie i którzy mają nadany numer PESEL.