P.P.H.U "GORVITA"

Colafit

Substancje czynne:

BRAK DANYCH

ICD10:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

kostka kolagenu 60 szt. 57,35 100%

Ostrzeżenia:

Opis:

Działanie i zastosowanie
Preparat to czysty, krystaliczny kolagen 99,9%, który pielęgnuje stawy, wiązadła i kości. Produkt odżywia i chroni stawy oraz utrzymuje stawy, wiązadła i ścięgna w zdrowiu. Kolagen jest liofilizowany, czyli pozbawiony wody i posiada żelową konsystencję. Liofilizacja jest najsubtelniejszym znanym sposobem konserwacji. Ani w supermarkecie ani w zwyczajnej aptece nie otrzymacie Państwo produktów liofilizowanych. Ten sposób jest zarezerwowany do konserwacji i przechowywania drogich lekarstw oraz rzadkich kultur mikroorganizmów. Proces liofilizacji stosuje się także przy produkcji pożywienia dla kosmonautów, alpinistów oraz wyczynowych sportowców. Specjalna produkcja żywności ma wiele znaczących zalet: niską wagę, łatwość w użyciu oraz całkowity brak związków chemicznych i konserwantów. Suplement diety: uzupełnia niedobór kolagenu w diecie, chroni i regeneruje stawy, polecany pomocniczo w zapaleniu stawów i osteoporozie, odżywia i odmładza skórę, wygładza zmarszczki, obniża ryzyko uszkodzeń narządów ruchu oraz zapobiega egzemom, zmianom skórnym i jest pomocny w ich leczeniu. Preparat jest przeznaczony głównie dla: młodych ludzi w okresie wzrostu i dojrzewania, ludzi, którzy potrzebują wzmocnić stawy, ludzi, którzy nadmiernie obciążają stawy, starszych osób, aktywnych sportowców oraz ludzi z problemami z poruszaniem.
Skład
Kostki zawierają: czysty, krystaliczny, wołowy, liofilizowany kolagen 99,9% typu I.
Sposób stosowania
Preparat należy przyjmować po 1 kostce dziennie, najlepiej rano minimum 10 minut przed posiłkiem.
Bezpieczeństwo stosowania
Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji. Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia. Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Przechowywać w temperaturze pokojowej. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Serwis jest rzetelnym źródłem informacji o bezpłatnych produktach leczniczych dla dzieci i niepełnoletniej młodzieży. Osoby zainteresowane sprawdzą tutaj, czy lek jest refundowany, a także przejrzą jego szczegółowy opis, uwzględniający m.in. dawkowanie, wskazania, przeciwwskazania, ostrzeżenia specjalne, działania niepożądane, interakcje itd. Wystarczy wpisać do wyszukiwarki nazwę preparatu, by już po chwili otrzymać potrzebne dane.

Warto zwrócić uwagę na informacje dotyczące odpłatności, ponieważ serwis zapewnia dostęp nie tylko do opisów refundowanych leków, lecz także innych produktów sprzedawanych w polskich aptekach. Do wyszukiwarki można również wpisać nazwę konkretnej choroby - system wskaże preparaty stosowane w jej leczeniu.

Opisy produktów leczniczych będą aktualizowane co 2 miesiące wraz z wejściem w życie kolejnego obwieszczenia Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych. Warto zaglądać tu regularnie również ze względu na publikowane w serwisie aktualności dotyczące bezpłatnych leków oraz informacje z zakresu zdrowia i profilaktyki u dzieci i młodzieży.

O programie Bezpłatne leki dla dzieci i młodzieży

1 września 2023 roku poszerzył się krąg osób uprawnionych do nieodpłatnego uzyskania leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego i wyrobów medycznych - nowymi beneficjentami stały się dzieci oraz młodzież do 18. roku życia. Przysługujące im darmowe produkty zostały wyszczególnione w załączniku D1 listy refundacyjnej, który będzie aktualizowany przez resort zdrowia co 2 miesiące.

W pierwszym wykazie “18-” uwzględniono 2800 leków rozumianych jako indywidualne kody GTIN i prawie 280 substancji czynnych. Beneficjenci programu otrzymają bezpłatnie produkty stosowane w leczeniu różnych dolegliwości, w tym m.in. leki antyhistaminowe, hipoglikemizujące, hormonalne, immunostymulujące, immunosupresyjne, okulistyczne, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe, przeciwbólowe, przeciwzakaźne, przeciwdrgawkowe itd.

Jeśli lekarz rozpozna u niepełnoletniego pacjenta schorzenie, którego leczenie objęte jest refundacją, to na recepcie w polu “kod uprawnień dodatkowych” wpisze “DZ”. Symbol ten może współwystępować z symbolem “DN” oznaczającym dziecko nieubezpieczone. Bezpłatne produkty lecznicze przysługują również obywatelom Ukrainy, którzy przyjechali do Polski z powodu wojny w ich państwie i którzy mają nadany numer PESEL.