Valeant Sp. z o.o., sp.j.

Tasectan

Substancje czynne:

BRAK DANYCH

ICD10:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

kaps. 500 mg 15 szt. 23,00 100%
prosz. do przyg. płynu doust. 250 mg 20 sasz. 26,00 100%

Ostrzeżenia:

Opis:

Opis
Wyrób medyczny zawiera połączenie żelatyny i kwasu taninowego, które działa w sposób mechaniczny chroniąc zmienioną zapalnie błonę śluzową jelita dzięki zdolności tworzenia proteinowej, przylegającej do błony śluzowej warstwy ochronnej, która tworząc kompleksy z mukoproteinami odpowiedzialnymi za miejscowy stan zapalny, ułatwia ich precypitację i wydalanie z kałem. Taninian żelatyny, składnik wyrobu medycznego, nie ulega zmianie w żołądku i działa poprzez tworzenie ochronnej warstwy błony śluzowej jelita zmniejszając częstotliwość zdarzeń i czas trwania biegunki. Rozpuścić zawartość saszetki w szklance wody; można także dodać do soku owocowego lub jogurtu. Dorośli: 1-2 kaps. co 4-6 h do ustąpienia objawów. Dawkę można zwiększyć w razie potrzeby po konsultacji z lekarzem. Dzieci do 3 lat: 1 saszetka co 6 h do ustąpienia objawów. Dzieci w wieku 3-14 lat: 1-2 saszetki co 6 h do ustąpienia objawów. Należy zwrócić uwagę na następujące ostrzeżenia: stosowanie u dzieci: ponieważ nieznane są przypadki istotnych incydentów medycznych, nie ma konieczności konsultacji z lekarzem przed zastosowaniem wyrobu. Nie stosować wyrobu medycznego po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu. Nie wolno połykać kaps., jeśli blister jest otwarty lub uszkodzony, bądź jeśli saszetka jest otwarta lub uszkodzona. W przypadku utrzymującej się biegunki lub podrażnienia jelit, należy skonsultować się z lekarzem. Nie stwierdzono żadnych działań niepożądanych ani przeciwwskazań do stosowania wyrobu medycznego. Pomimo tego, że działania niepożądane po zastosowaniu wyrobu medycznego nie jest znane, nie zaleca się stosowania w okresie ciąży lub w pierwszych miesiącach karmienia piersią. Przed zastosowaniem wyrobu medycznego w ciąży lub podczas karmienia piersią, zawsze należ skonsultować się z lekarzem. Przechowywać w temperaturze pokojowej z dala od źródeł ciepła. Nie wolno zamrażać. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Serwis jest rzetelnym źródłem informacji o bezpłatnych produktach leczniczych dla dzieci i niepełnoletniej młodzieży. Osoby zainteresowane sprawdzą tutaj, czy lek jest refundowany, a także przejrzą jego szczegółowy opis, uwzględniający m.in. dawkowanie, wskazania, przeciwwskazania, ostrzeżenia specjalne, działania niepożądane, interakcje itd. Wystarczy wpisać do wyszukiwarki nazwę preparatu, by już po chwili otrzymać potrzebne dane.

Warto zwrócić uwagę na informacje dotyczące odpłatności, ponieważ serwis zapewnia dostęp nie tylko do opisów refundowanych leków, lecz także innych produktów sprzedawanych w polskich aptekach. Do wyszukiwarki można również wpisać nazwę konkretnej choroby - system wskaże preparaty stosowane w jej leczeniu.

Opisy produktów leczniczych będą aktualizowane co 2 miesiące wraz z wejściem w życie kolejnego obwieszczenia Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych. Warto zaglądać tu regularnie również ze względu na publikowane w serwisie aktualności dotyczące bezpłatnych leków oraz informacje z zakresu zdrowia i profilaktyki u dzieci i młodzieży.

O programie Bezpłatne leki dla dzieci i młodzieży

1 września 2023 roku poszerzył się krąg osób uprawnionych do nieodpłatnego uzyskania leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego i wyrobów medycznych - nowymi beneficjentami stały się dzieci oraz młodzież do 18. roku życia. Przysługujące im darmowe produkty zostały wyszczególnione w załączniku D1 listy refundacyjnej, który będzie aktualizowany przez resort zdrowia co 2 miesiące.

W pierwszym wykazie “18-” uwzględniono 2800 leków rozumianych jako indywidualne kody GTIN i prawie 280 substancji czynnych. Beneficjenci programu otrzymają bezpłatnie produkty stosowane w leczeniu różnych dolegliwości, w tym m.in. leki antyhistaminowe, hipoglikemizujące, hormonalne, immunostymulujące, immunosupresyjne, okulistyczne, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe, przeciwbólowe, przeciwzakaźne, przeciwdrgawkowe itd.

Jeśli lekarz rozpozna u niepełnoletniego pacjenta schorzenie, którego leczenie objęte jest refundacją, to na recepcie w polu “kod uprawnień dodatkowych” wpisze “DZ”. Symbol ten może współwystępować z symbolem “DN” oznaczającym dziecko nieubezpieczone. Bezpłatne produkty lecznicze przysługują również obywatelom Ukrainy, którzy przyjechali do Polski z powodu wojny w ich państwie i którzy mają nadany numer PESEL.