Coloplast Sp. z o.o.

Biatain Ag Adhesive; -Non Adhesive; -Sacral

ICD10:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

opatrunek leczniczy piankowy [przylepny w technologii hydrofiber z dodatkiem srebra] 18x18 cm 1 szt. 51,15 100% 19,31 30% 1
opatrunek leczniczy [przylepny] 15x15 cm 1 szt. 32,67 100% 10,56 30% 1
opatrunek leczniczy piankowy [przylepny w technologii hydrofiber z dodatkiem srebra] 23x23 cm 1 szt. 81,76 100% 29,76 30% 1
opatrunek leczniczy piankowy [nieprzylepny w technologii hydrofiber z dodatkiem srebra] 20x20 cm 1 szt. 61,29 100% 21,97 30% 1 Lek bezpłatny na receptę2
opatrunek leczniczy piankowy [nieprzylepny w technologii hydrofiber z dodatkiem srebra] 15x15 cm 1 szt. 36,80 100% 14,69 30% 1 Lek bezpłatny na receptę2
opatrunek leczniczy piankowy [nieprzylepny w technologii hydrofiber z dodatkiem srebra] 10x20 cm 1 szt. 31,90 100% 12,24 30% 1 Lek bezpłatny na receptę2
1) Przewlekłe owrzodzenia. 
2) Epidermolysis bullosa. 

Ostrzeżenia:

Ciąża - nie dotyczy
Nie dotyczy.

Opis:

Uwagi
Nie stosować u osób z nadwrażliwością na jony srebra.
Działanie i zastosowanie
Wskazany do stosowania w wielu rodzajach zakażonych ran z obfitym wysiękiem wymagających mocniejszego przyklejenia, tj. w owrzodzeniach podudzi, odleżynach, owrzodzeniach cukrzycowych, oparzeniach drugiego stopnia i miejscach pobrania tkanek do przeszczepu. Miękki, elastyczny opatrunek, bardzo wygodny w stosowaniu. Ścięte krawędzie zmniejszają ryzyko odciśnięć na skórze. Opatrunek piankowy skutecznie absorbuje i zatrzymuje wysięk z rany. Zapewnia to zachowanie optymalnego poziomu wilgotności dla gojenia ran. Opatrunek uwalnia srebro, które działając przeciwbakteryjnie, przyspiesza gojenie ran zakażonych. Opatentowany kompleks srebra o przedłużonym działaniu umożliwia równomierne rozprowadzenie jonów srebra o długotrwałym działaniu przeciwdrobnoustrojowym. Niezależne badania wykazały, że jest to opatrunek, który skutecznie zwalcza wszystkie rodzaje bakterii powszechnie występujących w zakażonych ranach trudno gojących. Badania kliniczne wykazały, że zainfekowane rany goją się szybciej przy użyciu opatrunków przeciwbakteryjnych. W kontakcie z wysiękiem unikalna trójwymiarowa struktura pianki dopasowuje się dokładnie do dna rany, co zwiększa chłonność - nawet pod uciskiem. Unikalna struktura pianki 3D pochłania wysięk pionowo i blokuje go wewnątrz swojej struktury, utrzymując optymalnie wilgotne środowisko leczenia rany. Lepsza absorpcja i zatrzymywanie wysięku minimalizuje ryzyko maceracji i wycieku. Opatrunek dobrze nadaje się do stosowania na rany wymagające mocniejszego przylegania, otoczone zdrową skórą.
Skład
Opatrunek składa się z miękkiego i wygodnego półprzepuszczalnego poliuretanu, zawiera również warstwę hydrokoloidową wokół brzegów, umożliwiającą mocniejsze przyleganie.
Sposób stosowania
Opatrunek należy przykleić bezpośrednio na zmienione chorobowo miejsce.

Serwis jest rzetelnym źródłem informacji o bezpłatnych produktach leczniczych dla dzieci i niepełnoletniej młodzieży. Osoby zainteresowane sprawdzą tutaj, czy lek jest refundowany, a także przejrzą jego szczegółowy opis, uwzględniający m.in. dawkowanie, wskazania, przeciwwskazania, ostrzeżenia specjalne, działania niepożądane, interakcje itd. Wystarczy wpisać do wyszukiwarki nazwę preparatu, by już po chwili otrzymać potrzebne dane.

Warto zwrócić uwagę na informacje dotyczące odpłatności, ponieważ serwis zapewnia dostęp nie tylko do opisów refundowanych leków, lecz także innych produktów sprzedawanych w polskich aptekach. Do wyszukiwarki można również wpisać nazwę konkretnej choroby - system wskaże preparaty stosowane w jej leczeniu.

Opisy produktów leczniczych będą aktualizowane co 2 miesiące wraz z wejściem w życie kolejnego obwieszczenia Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych. Warto zaglądać tu regularnie również ze względu na publikowane w serwisie aktualności dotyczące bezpłatnych leków oraz informacje z zakresu zdrowia i profilaktyki u dzieci i młodzieży.

O programie Bezpłatne leki dla dzieci i młodzieży

1 września 2023 roku poszerzył się krąg osób uprawnionych do nieodpłatnego uzyskania leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego i wyrobów medycznych - nowymi beneficjentami stały się dzieci oraz młodzież do 18. roku życia. Przysługujące im darmowe produkty zostały wyszczególnione w załączniku D1 listy refundacyjnej, który będzie aktualizowany przez resort zdrowia co 2 miesiące.

W pierwszym wykazie “18-” uwzględniono 2800 leków rozumianych jako indywidualne kody GTIN i prawie 280 substancji czynnych. Beneficjenci programu otrzymają bezpłatnie produkty stosowane w leczeniu różnych dolegliwości, w tym m.in. leki antyhistaminowe, hipoglikemizujące, hormonalne, immunostymulujące, immunosupresyjne, okulistyczne, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe, przeciwbólowe, przeciwzakaźne, przeciwdrgawkowe itd.

Jeśli lekarz rozpozna u niepełnoletniego pacjenta schorzenie, którego leczenie objęte jest refundacją, to na recepcie w polu “kod uprawnień dodatkowych” wpisze “DZ”. Symbol ten może współwystępować z symbolem “DN” oznaczającym dziecko nieubezpieczone. Bezpłatne produkty lecznicze przysługują również obywatelom Ukrainy, którzy przyjechali do Polski z powodu wojny w ich państwie i którzy mają nadany numer PESEL.