Schülke & Mayr GmbH

Schulke Aquafiber

ICD10:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

opatrunek leczniczy 10x10 cm 1 szt. 10,54 100%

Ostrzeżenia:

Ciąża - nie dotyczy
Nie dotyczy.

Opis:

Opis
To nowoczesny opatrunek hydrowłóknisty zbudowany z nietkanych włókien pochłaniających duże ilości wysięku. Przy zetknięciu się z wysiękiem z rany tworzy spójny żel który nie tylko wchłania szkodliwe komponenty jak wysięk, bakterie, płyny zamykając je w swojej strukturze. Pod wpływem cięcia nie traci swoich właściwości, co pozwala dostosować go do parametrów rany. Wymaga zastosowania opatrunku wtórnego. Wysokie właściwości sekwestracyjne wysoka wytrzymałość początkowa i końcowa hamowanie rozprzestrzeniania się płynu z rany czyste żelowanie wspomaganie procesu gojenia przez zapewnienie wilgotnego środowiska rany bezbolesne stosowanie. Skutecznie izoluje bakterie wywołujące zakażenie dzięki swym wysokim właściwościom sekwestracyjnym. Szybkość absorpcji i zachowanie opatrunku zapewnia, że wysięk jest absorbowany pionowo oraz sposób jego wykonania zmniejsza ryzyko maceracji skóry wokół rany do minimum. Występuje w postaci kompresów i taśmy. Dzięki właściwością żelującym nie przywiera do rany i delikatnie dostosowuje się do powierzchni rany. Jest wskazany do stosowania w ranach ostrych i przewlekłych charakteryzujących się umiarkowanym i obfitym wysiękiem oraz do kontroli ran powierzchownych charakteryzujących się niewielkim wysiękiem, owrzodzenia goleni odleżyny owrzodzenia tętnicze pooperacyjne rany chirurgiczne, owrzodzenia w zespole stopy cukrzycowej rany głębokie rany po opracowaniu chirurgicznym oparzenia powierzchowne.

Serwis jest rzetelnym źródłem informacji o bezpłatnych produktach leczniczych dla dzieci i niepełnoletniej młodzieży. Osoby zainteresowane sprawdzą tutaj, czy lek jest refundowany, a także przejrzą jego szczegółowy opis, uwzględniający m.in. dawkowanie, wskazania, przeciwwskazania, ostrzeżenia specjalne, działania niepożądane, interakcje itd. Wystarczy wpisać do wyszukiwarki nazwę preparatu, by już po chwili otrzymać potrzebne dane.

Warto zwrócić uwagę na informacje dotyczące odpłatności, ponieważ serwis zapewnia dostęp nie tylko do opisów refundowanych leków, lecz także innych produktów sprzedawanych w polskich aptekach. Do wyszukiwarki można również wpisać nazwę konkretnej choroby - system wskaże preparaty stosowane w jej leczeniu.

Opisy produktów leczniczych będą aktualizowane co 2 miesiące wraz z wejściem w życie kolejnego obwieszczenia Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych. Warto zaglądać tu regularnie również ze względu na publikowane w serwisie aktualności dotyczące bezpłatnych leków oraz informacje z zakresu zdrowia i profilaktyki u dzieci i młodzieży.

O programie Bezpłatne leki dla dzieci i młodzieży

1 września 2023 roku poszerzył się krąg osób uprawnionych do nieodpłatnego uzyskania leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego i wyrobów medycznych - nowymi beneficjentami stały się dzieci oraz młodzież do 18. roku życia. Przysługujące im darmowe produkty zostały wyszczególnione w załączniku D1 listy refundacyjnej, który będzie aktualizowany przez resort zdrowia co 2 miesiące.

W pierwszym wykazie “18-” uwzględniono 2800 leków rozumianych jako indywidualne kody GTIN i prawie 280 substancji czynnych. Beneficjenci programu otrzymają bezpłatnie produkty stosowane w leczeniu różnych dolegliwości, w tym m.in. leki antyhistaminowe, hipoglikemizujące, hormonalne, immunostymulujące, immunosupresyjne, okulistyczne, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe, przeciwbólowe, przeciwzakaźne, przeciwdrgawkowe itd.

Jeśli lekarz rozpozna u niepełnoletniego pacjenta schorzenie, którego leczenie objęte jest refundacją, to na recepcie w polu “kod uprawnień dodatkowych” wpisze “DZ”. Symbol ten może współwystępować z symbolem “DN” oznaczającym dziecko nieubezpieczone. Bezpłatne produkty lecznicze przysługują również obywatelom Ukrainy, którzy przyjechali do Polski z powodu wojny w ich państwie i którzy mają nadany numer PESEL.