VITIS Pharma Sp. z o.o.

Dicopeg Junior

Substancje czynne:

BRAK DANYCH

ICD10:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

zaw. doust. [prosz.] 5 g 14 sasz. 5 g 28,80 100%
zaw. doust. [prosz.] 5 g 30 sasz. 5 g 46,2o 100%
zaw. doust. [prosz.] 100 g 1 poj. 100 g 33,75 100%

Ostrzeżenia:

Opis:

Opis
Wyrób medyczny zawiera: makrogol 3350. Substancje pomocnicze: dwutlenek krzemu, aromat, sól sodowa sacharyny. Nie zawiera glutenu. Wyrób o osmotycznym działaniu przeczyszczającym, który reguluje pracę jelit. Zalecany do stosowania w przypadku przewlekłych zaparć oraz sporadycznych zaburzeń pracy jelit. Wyrób medyczny reguluje pracę przewodu pokarmowego ale nie wchłania się w nim. Jego działanie polega na zmiękczaniu stolca, ułatwiając wypróżnianie, nie powodując skurczów i bólów brzucha ani nagłego parcia. Od 6 m-ca życia do 2 lat (do 12 kg): 1-2 sasz./dobę. Od 2 do 11 rż. (od 12 kg do 20 kg): 2-4 sasz./dobę. Powyżej 11 rż. (lub > 20 kg): 2-6 sasz./dobę. Rozpuścić zawartość sasz. w 1/2 szklanki wody i wypić sporządzony roztw. Dawkę dzienną można zażywać w kilku podaniach. Można rozpuścić wszystkie sasz. przewidziane na dany dzień w odpowiedniej ilości wody i wstawić roztwór w zamkniętym pojemniku do lodówki na okres nie dłuższy niż 24 h. Zaleca się zażywać wyrób medyczny w długich odstępach czasu od posiłków. Wyrób medyczny o osmotycznym działaniu przeczyszczającym, który w sposób naturalny reguluje pracę jelit. Nie jest wchłaniany i nie ulega fermentacji w jelitach. Nie podrażnia błony śluzowej. Jest wydalany z kałem w niezmienionej formie. Wyrób jest szczególnie zalecany w przypadku przewlekłych zaparć oraz w przypadku sporadycznych zaburzeń pracy jelit. Dzięki swoim właściwościom hydrofilowym wyrób zmiękcza stolec ułatwiając wypróżnienie przy czym nie powoduje skurczów, bólów brzucha ani nagłego parcia. Skuteczność wyrobu nie zmniejsza się z upływem czasu. Nie stosować w przypadku stwierdzonej nadwrażliwości na makrogol. Nie stosować w przypadku perforacji i/lub niedrożności układu pokarmowego, zmian chorobowych układu pokarmowego lub wydalniczego, poważnych chorób zapalnych jelit, takich jak choroba Leśniewskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, ostre rozdęcie okrężnicy.

Serwis jest rzetelnym źródłem informacji o bezpłatnych produktach leczniczych dla dzieci i niepełnoletniej młodzieży. Osoby zainteresowane sprawdzą tutaj, czy lek jest refundowany, a także przejrzą jego szczegółowy opis, uwzględniający m.in. dawkowanie, wskazania, przeciwwskazania, ostrzeżenia specjalne, działania niepożądane, interakcje itd. Wystarczy wpisać do wyszukiwarki nazwę preparatu, by już po chwili otrzymać potrzebne dane.

Warto zwrócić uwagę na informacje dotyczące odpłatności, ponieważ serwis zapewnia dostęp nie tylko do opisów refundowanych leków, lecz także innych produktów sprzedawanych w polskich aptekach. Do wyszukiwarki można również wpisać nazwę konkretnej choroby - system wskaże preparaty stosowane w jej leczeniu.

Opisy produktów leczniczych będą aktualizowane co 2 miesiące wraz z wejściem w życie kolejnego obwieszczenia Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych. Warto zaglądać tu regularnie również ze względu na publikowane w serwisie aktualności dotyczące bezpłatnych leków oraz informacje z zakresu zdrowia i profilaktyki u dzieci i młodzieży.

O programie Bezpłatne leki dla dzieci i młodzieży

1 września 2023 roku poszerzył się krąg osób uprawnionych do nieodpłatnego uzyskania leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego i wyrobów medycznych - nowymi beneficjentami stały się dzieci oraz młodzież do 18. roku życia. Przysługujące im darmowe produkty zostały wyszczególnione w załączniku D1 listy refundacyjnej, który będzie aktualizowany przez resort zdrowia co 2 miesiące.

W pierwszym wykazie “18-” uwzględniono 2800 leków rozumianych jako indywidualne kody GTIN i prawie 280 substancji czynnych. Beneficjenci programu otrzymają bezpłatnie produkty stosowane w leczeniu różnych dolegliwości, w tym m.in. leki antyhistaminowe, hipoglikemizujące, hormonalne, immunostymulujące, immunosupresyjne, okulistyczne, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe, przeciwbólowe, przeciwzakaźne, przeciwdrgawkowe itd.

Jeśli lekarz rozpozna u niepełnoletniego pacjenta schorzenie, którego leczenie objęte jest refundacją, to na recepcie w polu “kod uprawnień dodatkowych” wpisze “DZ”. Symbol ten może współwystępować z symbolem “DN” oznaczającym dziecko nieubezpieczone. Bezpłatne produkty lecznicze przysługują również obywatelom Ukrainy, którzy przyjechali do Polski z powodu wojny w ich państwie i którzy mają nadany numer PESEL.