Aristo Pharma Sp. z o.o.

Glamid żel

Substancje czynne:

BRAK DANYCH

ICD10:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

żel 1 tuba 50 g 29,25 100%

Ostrzeżenia:

Opis:

Opis
Kosmetyk zawiera: Nicotinamide (Vitamin B3) 4%, Glycolic acid 1%, Salicylic acid 0,5%.Substancje pomocnicze: Aqua, Propylene glycol, Glycerin, Glyceryl polymethacrylate, PVM/MA copolymer, Triethanolamine, Hydroxyethylcellulose, Disodium EDTA. Żel łączy działanie trzech substancji aktywnych, które są skuteczne w pielęgnacji cery trądzikowej. Nikotynamid (Nicotinamide) 4%: nikotynamid jest aktywną formą wit. B3 (niacyna), posiada działanie przeciwzapalne. Kwas glikolowy (Glycolic acid) 1%: posiada delikatne, keratolityczne działanie nawilżające oraz odbudowujące. Powoduje łagodne złuszczanie (peeling) martwych komórek z powierzchni skóry oraz otwiera zatkane pory. Poprawia także strukturę i wygląd skóry oraz zmniejsza blizny potrądzikowe. Kwas salicylowy (Salicylic acid) 0,5%: posiada delikatne, keratolityczne, bakteriobójcze, komedolityczne i przeciwzapalne działanie. Powoduje łagodne złuszczanie (peeling) martwych komórek z powierzchni skóry oraz otwiera zatkane pory, neutralizując jednocześnie bakterie gromadzące się wewnątrz. Zapobiega ponownemu zatykaniu się porów. Umożliwia wzrost komórek i zapobiega tworzeniu się nowych zmian trądzikowych. Żel stosuje się w pielęgnacji skóry trądzikowej. Żel znajduje zastosowanie w łagodnej oraz umiarkowanej zapalnej postaci trądziku. W ciężkich formach trądziku żel jest stosowany jako kosmetyk wspomagający w terapii z zastosowaniem retinoidów lub antybiotyków. Całkowicie usunąć makijaż (jeśli został wcześniej wykonany). Oczyścić skórę za pomocą mydła i ciepłej wody, następnie delikatnie osuszyć. Na skórę nałożyć cienką warstwę. Żel wystarczającą do pokrycia danego obszaru i delikatnie rozprowadzić. Po zastosowaniu żel należy umyć ręce. Żel jest przeznaczony tylko do użytku zewnętrznego. Żel należy stosować 2x/dobę (rano i wieczorem). Zanim pojawi się pełny efekt działania kosmetyku może minąć kilka tyg. W celu uzyskania widocznej poprawy, należy stosować kosmetyk przez co najmniej 6 tyg.Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników kosmetyku. Stosując kosmetyk należy unikać kontaktu z oczami, ustami i nosem oraz innymi błonami śluzowymi. W ciągu kilku pierwszych tyg. stosowania kosmetyku może wystąpić uczucie kłucia, pieczenie oraz zaczerwienienie skóry. Objawy zazwyczaj znikają po przyzwyczajeniu się skóry do kosmetyku. Jeśli objawy podrażnienia nie ustąpią, należy zmniejszyć częstotliwość lub całkowicie zaprzestać stosowania kosmetyku. Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu niedostępnym dla dzieci.

Serwis jest rzetelnym źródłem informacji o bezpłatnych produktach leczniczych dla dzieci i niepełnoletniej młodzieży. Osoby zainteresowane sprawdzą tutaj, czy lek jest refundowany, a także przejrzą jego szczegółowy opis, uwzględniający m.in. dawkowanie, wskazania, przeciwwskazania, ostrzeżenia specjalne, działania niepożądane, interakcje itd. Wystarczy wpisać do wyszukiwarki nazwę preparatu, by już po chwili otrzymać potrzebne dane.

Warto zwrócić uwagę na informacje dotyczące odpłatności, ponieważ serwis zapewnia dostęp nie tylko do opisów refundowanych leków, lecz także innych produktów sprzedawanych w polskich aptekach. Do wyszukiwarki można również wpisać nazwę konkretnej choroby - system wskaże preparaty stosowane w jej leczeniu.

Opisy produktów leczniczych będą aktualizowane co 2 miesiące wraz z wejściem w życie kolejnego obwieszczenia Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych. Warto zaglądać tu regularnie również ze względu na publikowane w serwisie aktualności dotyczące bezpłatnych leków oraz informacje z zakresu zdrowia i profilaktyki u dzieci i młodzieży.

O programie Bezpłatne leki dla dzieci i młodzieży

1 września 2023 roku poszerzył się krąg osób uprawnionych do nieodpłatnego uzyskania leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego i wyrobów medycznych - nowymi beneficjentami stały się dzieci oraz młodzież do 18. roku życia. Przysługujące im darmowe produkty zostały wyszczególnione w załączniku D1 listy refundacyjnej, który będzie aktualizowany przez resort zdrowia co 2 miesiące.

W pierwszym wykazie “18-” uwzględniono 2800 leków rozumianych jako indywidualne kody GTIN i prawie 280 substancji czynnych. Beneficjenci programu otrzymają bezpłatnie produkty stosowane w leczeniu różnych dolegliwości, w tym m.in. leki antyhistaminowe, hipoglikemizujące, hormonalne, immunostymulujące, immunosupresyjne, okulistyczne, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe, przeciwbólowe, przeciwzakaźne, przeciwdrgawkowe itd.

Jeśli lekarz rozpozna u niepełnoletniego pacjenta schorzenie, którego leczenie objęte jest refundacją, to na recepcie w polu “kod uprawnień dodatkowych” wpisze “DZ”. Symbol ten może współwystępować z symbolem “DN” oznaczającym dziecko nieubezpieczone. Bezpłatne produkty lecznicze przysługują również obywatelom Ukrainy, którzy przyjechali do Polski z powodu wojny w ich państwie i którzy mają nadany numer PESEL.