Almirall Sp. z o.o.

Pedicul Hermal®

Substancje czynne:

BRAK DANYCH

ICD10:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

płyn na skórę głowy 1 poj. 100 ml 28,09 100%

Ostrzeżenia:

Opis:

Uwagi
Preparat jest jednakowo odpowiedni dla dzieci i dla dorosłych.
Przeciwwskazania
Nie wolno stosować preparatu w przypadku stwierdzonej nadwrażliwości na dimetykon.
Ciąża i laktacja
Preparat może być stosowany u kobiet w ciąży i karmiących piersią.
Zastosowanie
Preparat jest stosowany do zwalczania wszawicy głowy. Pozostałe wszy i gnidy zostają skutecznie wyczesane. W ten sposób, rozprzestrzenianie i rozmnażanie pasożytów zostaje zahamowane.
Skład
Płyn zawiera 100% dimetykonu.
Właściwości
Płyn przeciwko wszawicy, który jest wyrobem medycznym umożliwiającym skuteczne i nietoksyczne usuwanie wszawicy głowy i jajeczek wszy (nazywanych gnidami). Składnik dimetykon (olej silikonowy), dzięki specjalnym właściwościom fizycznym blokuje oddechowe przetchlinki (otwory oddechowe) wszy i gnid. Po 10 minutach od zastosowania preparatu wszy ulegają uduszeniu, a dalsze dojrzewanie gnid zostaje skutecznie zatrzymane.
Sposób stosowania
Ilość płynu zależy od długości i gęstości włosów. Produkt nakładać na suche włosy i masować aż do całkowitego zwilżenia płynem skóry głowy i włosów. Podczas wykonywania tej czynności należy zachować ostrożność, aby produkt nie dostał się do oczu. Po nałożeniu płynu pozostawić płyn na włosach przez 10 min. Po upływie 10 min., za pomocą załączonego grzebienia należy wyczesać włosy, pasmo po paśmie. Następnie należy dokładnie umyć włosy raz lub dwa razy ciepłą wodą i zwykłym szamponem. W ciągu następnych 10 dni należy regularnie sprawdzać, czy obecne są wszy lub gnidy na włosach lub skórze głowy. W przypadku ponownego stwierdzenia wszy lub gnid należy jednorazowo zabieg powtórzyć.

Serwis jest rzetelnym źródłem informacji o bezpłatnych produktach leczniczych dla dzieci i niepełnoletniej młodzieży. Osoby zainteresowane sprawdzą tutaj, czy lek jest refundowany, a także przejrzą jego szczegółowy opis, uwzględniający m.in. dawkowanie, wskazania, przeciwwskazania, ostrzeżenia specjalne, działania niepożądane, interakcje itd. Wystarczy wpisać do wyszukiwarki nazwę preparatu, by już po chwili otrzymać potrzebne dane.

Warto zwrócić uwagę na informacje dotyczące odpłatności, ponieważ serwis zapewnia dostęp nie tylko do opisów refundowanych leków, lecz także innych produktów sprzedawanych w polskich aptekach. Do wyszukiwarki można również wpisać nazwę konkretnej choroby - system wskaże preparaty stosowane w jej leczeniu.

Opisy produktów leczniczych będą aktualizowane co 2 miesiące wraz z wejściem w życie kolejnego obwieszczenia Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych. Warto zaglądać tu regularnie również ze względu na publikowane w serwisie aktualności dotyczące bezpłatnych leków oraz informacje z zakresu zdrowia i profilaktyki u dzieci i młodzieży.

O programie Bezpłatne leki dla dzieci i młodzieży

1 września 2023 roku poszerzył się krąg osób uprawnionych do nieodpłatnego uzyskania leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego i wyrobów medycznych - nowymi beneficjentami stały się dzieci oraz młodzież do 18. roku życia. Przysługujące im darmowe produkty zostały wyszczególnione w załączniku D1 listy refundacyjnej, który będzie aktualizowany przez resort zdrowia co 2 miesiące.

W pierwszym wykazie “18-” uwzględniono 2800 leków rozumianych jako indywidualne kody GTIN i prawie 280 substancji czynnych. Beneficjenci programu otrzymają bezpłatnie produkty stosowane w leczeniu różnych dolegliwości, w tym m.in. leki antyhistaminowe, hipoglikemizujące, hormonalne, immunostymulujące, immunosupresyjne, okulistyczne, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe, przeciwbólowe, przeciwzakaźne, przeciwdrgawkowe itd.

Jeśli lekarz rozpozna u niepełnoletniego pacjenta schorzenie, którego leczenie objęte jest refundacją, to na recepcie w polu “kod uprawnień dodatkowych” wpisze “DZ”. Symbol ten może współwystępować z symbolem “DN” oznaczającym dziecko nieubezpieczone. Bezpłatne produkty lecznicze przysługują również obywatelom Ukrainy, którzy przyjechali do Polski z powodu wojny w ich państwie i którzy mają nadany numer PESEL.