Bonimed Laboratorium Medycyny Naturalnej

Cardiobonisan Ojca Grzegorza

Substancje czynne:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

mieszanka ziołowa do zaparzania 1 op. 100 g 15,00 100%

Ostrzeżenia:

Opis:

Wskazania
Tradycyjny środek stosowany pomocniczo w chorobach serca o podłożu nerwicowym, w stanach łatwego męczenia się, w początkowym okresie upośledzonej wydolności serca nie wymagającej jeszcze stosowania innych leków. Polecany jest również w leczeniu łagodnych postaci zwolnienia rytmu zatokowego serca i choroby wieńcowej.
Dawkowanie
1 torebkę (5 g) zalać szklanką wrzącej wody, przykryć i naparzać przez okres 10 min. Przygotowany napar pić 1-3x/dobę.
Uwagi
Mieszanka może wywierać wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę urządzeń mechanicznych w ruchu. Preparat może spowolnić szybkość reakcji, należy o tym pamiętać w sytuacjach, gdy wymagane jest zachowanie szczególnej uwagi i nie prowadzić pojazdów mechanicznych przez przynajmniej 2 h po wypiciu naparu.
Przeciwwskazania
Uczulenie na składniki mieszanki. Nie zaleca się stosowania mieszanki u chorych z obrzękami spowodowanymi niewydolnością serca i nerek.
Ostrzeżenia specjalne / Środki ostrożności
W przypadku nasilonych dolegliwości sercowych pacjent powinien się zgłosić do lekarza.
Interakcje
Brak danych.
Ciąża i laktacja
Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania leku podczas ciąży i laktacji. Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie karmienia piersią; substancje gorzkie zawarte w szyszkach chmielu i korzeniu kozika mogą przechodzić do mleka matki.
Działania niepożądane
Brak danych.
Przedawkowanie
Przy przedawkowaniu mogą wystąpić nudności i bóle głowy. Zaleca się wówczas wpicie większej ilości wody mineralnej.
Działanie
Napar z mieszanki wykazuje łagodne działanie uspokajające oraz nasercowe. Substancje przechodzące do naparu z korzenia kozłka, liścia melisy oraz szyszek chmielu odpowiedzialne są za działanie uspokajające, co zmniejsza zapotrzebowanie serca na tlen. Napar z kwiatostanu głogu działa tonizująco na krążenie wieńcowe, zwiększa przepływ krwi przez naczynia wieńcowe serca, wykazuje łagodne działanie inotropowe dodatnie na mięsień sercowy. Przyjmuje się, że substancjami odpowiedzialnymi za działanie są flawonoidy - hiperozyd, witeksyna oraz oligomeryczne procyjanidyny. Wyraźne działanie naparu z kwiatostanu głogu zaznacza się jednak po dwu tygodniach stosowania mieszanki. Systematyczne stosowanie preparatu wpływa też normalizująco na łagodne nadciśnienie tętnicze.
Skład
100 g mieszanki zawiera: Solidaginis herba 30 g, Yalenanae radix 15 g, Polygoni avicularis herba 5 g, heonuri herba 15 g, Crataegi inflorescentia 20 g, Melissae folium 10 g, Lupuli strobilus 5 g.

Serwis jest rzetelnym źródłem informacji o bezpłatnych produktach leczniczych dla dzieci i niepełnoletniej młodzieży. Osoby zainteresowane sprawdzą tutaj, czy lek jest refundowany, a także przejrzą jego szczegółowy opis, uwzględniający m.in. dawkowanie, wskazania, przeciwwskazania, ostrzeżenia specjalne, działania niepożądane, interakcje itd. Wystarczy wpisać do wyszukiwarki nazwę preparatu, by już po chwili otrzymać potrzebne dane.

Warto zwrócić uwagę na informacje dotyczące odpłatności, ponieważ serwis zapewnia dostęp nie tylko do opisów refundowanych leków, lecz także innych produktów sprzedawanych w polskich aptekach. Do wyszukiwarki można również wpisać nazwę konkretnej choroby - system wskaże preparaty stosowane w jej leczeniu.

Opisy produktów leczniczych będą aktualizowane co 2 miesiące wraz z wejściem w życie kolejnego obwieszczenia Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych. Warto zaglądać tu regularnie również ze względu na publikowane w serwisie aktualności dotyczące bezpłatnych leków oraz informacje z zakresu zdrowia i profilaktyki u dzieci i młodzieży.

O programie Bezpłatne leki dla dzieci i młodzieży

1 września 2023 roku poszerzył się krąg osób uprawnionych do nieodpłatnego uzyskania leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego i wyrobów medycznych - nowymi beneficjentami stały się dzieci oraz młodzież do 18. roku życia. Przysługujące im darmowe produkty zostały wyszczególnione w załączniku D1 listy refundacyjnej, który będzie aktualizowany przez resort zdrowia co 2 miesiące.

W pierwszym wykazie “18-” uwzględniono 2800 leków rozumianych jako indywidualne kody GTIN i prawie 280 substancji czynnych. Beneficjenci programu otrzymają bezpłatnie produkty stosowane w leczeniu różnych dolegliwości, w tym m.in. leki antyhistaminowe, hipoglikemizujące, hormonalne, immunostymulujące, immunosupresyjne, okulistyczne, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe, przeciwbólowe, przeciwzakaźne, przeciwdrgawkowe itd.

Jeśli lekarz rozpozna u niepełnoletniego pacjenta schorzenie, którego leczenie objęte jest refundacją, to na recepcie w polu “kod uprawnień dodatkowych” wpisze “DZ”. Symbol ten może współwystępować z symbolem “DN” oznaczającym dziecko nieubezpieczone. Bezpłatne produkty lecznicze przysługują również obywatelom Ukrainy, którzy przyjechali do Polski z powodu wojny w ich państwie i którzy mają nadany numer PESEL.