Warszawskie Zakłady Zielarskie "Herbapol"

Prostalizyna

Substancje czynne:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

pasta do przyg. zaw. doustnej 83,1 g/100 g 1 tuba 100 g 17,54 100%

Ostrzeżenia:

Opis:

Wskazania
Wspomagająco w zaburzeniach oddawania moczu występujących we wczesnym stadium przerostu gruczołu krokowego - I, II, stopień wg Alcena (częstomocz, konieczność oddawania moczu w nocy, utrudnione oddawanie moczu).
Dawkowanie
3x/dobę po 1 łyżeczce (ok. 5 g) pasty rozpuszczonej w połowie szklanki przegotowanej wody.
Przeciwwskazania
Alergia na składniki preparatu. Preparat nie może być stosowany u osób, u których stwierdzono nowotwór gruczołu krokowego.
Ostrzeżenia specjalne / Środki ostrożności
Stosowanie pasty nie zwalnia od stałej konsultacji z urologiem. Preparat nie hamuje rozrostu gruczołu krokowego łagodzi tylko dolegliwości z nim związane. Jeżeli podczas stosowania preparatu objawy nasilą się lub pojawią się nowe, stwierdzi się np. obecności krwi w moczu lub nastąpi nagłe zatrzymanie moczu pacjent powinien natychmiast skonsultować się z lekarzem. Zawartość etanolu w produkcie leczniczym nie przekracza 100 mg na dawkę jednorazową, dlatego też stosowanie w zalecanych dawkach nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn.
Interakcje
Nieznane.
Ciąża i laktacja
Preparat do stosowania u mężczyzn.
Działania niepożądane
Niekiedy łagodne dolegliwości żołądkowo-jelitowe.
Przedawkowanie
Nieznane.
Skład
Urticae radicis extractum fluidum (1:1; etanol 70%) 83,1 g. 1 g preparatu zawiera nie mniej niż 1 mg związków sterolowych w przeliczeniu na β-sitosterol.

Serwis jest rzetelnym źródłem informacji o bezpłatnych produktach leczniczych dla dzieci i niepełnoletniej młodzieży. Osoby zainteresowane sprawdzą tutaj, czy lek jest refundowany, a także przejrzą jego szczegółowy opis, uwzględniający m.in. dawkowanie, wskazania, przeciwwskazania, ostrzeżenia specjalne, działania niepożądane, interakcje itd. Wystarczy wpisać do wyszukiwarki nazwę preparatu, by już po chwili otrzymać potrzebne dane.

Warto zwrócić uwagę na informacje dotyczące odpłatności, ponieważ serwis zapewnia dostęp nie tylko do opisów refundowanych leków, lecz także innych produktów sprzedawanych w polskich aptekach. Do wyszukiwarki można również wpisać nazwę konkretnej choroby - system wskaże preparaty stosowane w jej leczeniu.

Opisy produktów leczniczych będą aktualizowane co 2 miesiące wraz z wejściem w życie kolejnego obwieszczenia Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych. Warto zaglądać tu regularnie również ze względu na publikowane w serwisie aktualności dotyczące bezpłatnych leków oraz informacje z zakresu zdrowia i profilaktyki u dzieci i młodzieży.

O programie Bezpłatne leki dla dzieci i młodzieży

1 września 2023 roku poszerzył się krąg osób uprawnionych do nieodpłatnego uzyskania leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego i wyrobów medycznych - nowymi beneficjentami stały się dzieci oraz młodzież do 18. roku życia. Przysługujące im darmowe produkty zostały wyszczególnione w załączniku D1 listy refundacyjnej, który będzie aktualizowany przez resort zdrowia co 2 miesiące.

W pierwszym wykazie “18-” uwzględniono 2800 leków rozumianych jako indywidualne kody GTIN i prawie 280 substancji czynnych. Beneficjenci programu otrzymają bezpłatnie produkty stosowane w leczeniu różnych dolegliwości, w tym m.in. leki antyhistaminowe, hipoglikemizujące, hormonalne, immunostymulujące, immunosupresyjne, okulistyczne, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe, przeciwbólowe, przeciwzakaźne, przeciwdrgawkowe itd.

Jeśli lekarz rozpozna u niepełnoletniego pacjenta schorzenie, którego leczenie objęte jest refundacją, to na recepcie w polu “kod uprawnień dodatkowych” wpisze “DZ”. Symbol ten może współwystępować z symbolem “DN” oznaczającym dziecko nieubezpieczone. Bezpłatne produkty lecznicze przysługują również obywatelom Ukrainy, którzy przyjechali do Polski z powodu wojny w ich państwie i którzy mają nadany numer PESEL.