Zakłady Farmaceutyczne Polpharma SA

Softeye Lipid

Substancje czynne:

BRAK DANYCH

ICD10:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

emulsja 20 poj. 0,3 ml 32,29 100%

Ostrzeżenia:

Opis:

Opis
Sterylna emulsja do oczu zawierająca naturalne lipidy, bez konserwantów. Wskazania: emulsja nawilża i nawadnia powierzchnię oka łagodząc objawy suchości i dyskomfortu ze strony oczu różnego pochodzenia. Emulsja jest wskazany do stosowania w łagodzeniu dyskomfortu ze strony oczu związanego ze stosowaniem soczewek kontaktowych. Skład: olej sojowy, naturalne fosfolipidy, trometamol, glicerol, woda oczyszczona. Wyrób medyczny to mlecznobiała emulsja do oczu zawierająca wodę oraz mieszaninę naturalnych lipidów o właściwościach nawilżających i nawadniających powierzchnię oka. Po podaniu do worka spojówkowego zarówno wodne, jak i lipidowe składniki preparatu łączą się z filmem łzowym tworząc barierę ochronną, która ogranicza odparowywanie. Dawkowanie i sposób podawania: zakraplać 1 kroplę preparatu do worka spojówkowego 4x/dobę lub zgodnie z zaleceniem lekarza. Wskazówki dotyczące stosowania. 1. Przed zastosowaniem należy umyć/zdezynfekować ręce. 2. Upewnić się, że pojemnik jednodawkowy jest nienaruszony. 3. Oderwać pojemnik jednodawkowy od paska. 4. Otworzyć, przekręcając i odrywając górną część. 5. Zakroplić preparat do oka, unikając dotykania oka lub jakiejkolwiek innej powierzchni końcówką pojemnika. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na składniki produktu. Środki ostrożności i ostrzeżenia: nie stosować produktu, jeśli pojemnik jednodawkowy jest otwarty lub uszkodzony. Zawartość pojemnika jednodawkowego należy zużyć bezpośrednio po otwarciu. Wszelkie pozostałości produktu nie mogą być używane, ponieważ emulsja nie zawiera konserwantów, a pozostałości produktu mogą ulec zanieczyszczeniu, tym samym narażając oko na ryzyko zakażenia. Po otwarciu zaleca się przechowywanie pozostałych pojemników jednodawkowych w tej samej aluminiowej torebce. Pojemniki jednodawkowe należy wykorzystać w ciągu 20 dni po otwarciu aluminiowej torebki. Przechowywać w temperaturze poniżej 30°C. Nie zamrażać. Nie stosować produktu po upływie terminu ważności. Nie wyrzucać zużytego produktu do środowiska naturalnego. Produkt powinien być podawany dzieciom i osobom o ograniczonych zdolnościach manualnych jedynie pod nadzorem odpowiedzialnej osoby dorosłej. Badania zgodności wykazały, że produkt nie zmienia właściwości fizycznych, ani przejrzystości soczewek kontaktowych. Interakcje z innymi okulistycznymi lekami i wyrobami medycznymi: zaleca się podawanie innych okulistycznych leków lub wyrobów medycznych w odstępie 20 min. po zakropieniu produktu. Możliwe działania niepożądane. Po podaniu preparatu może pojawić się krótkotrwałe uczucie niewyraźnego widzenia, które szybko ustępuje na skutek mrugania. Sporadycznie może występować lekkie i przemijające uczucie kłucia. W przypadku utrzymywania się objawów zaleca się konsultację z okulistą. Wyłącznie do stosowania miejscowego do oka. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Serwis jest rzetelnym źródłem informacji o bezpłatnych produktach leczniczych dla dzieci i niepełnoletniej młodzieży. Osoby zainteresowane sprawdzą tutaj, czy lek jest refundowany, a także przejrzą jego szczegółowy opis, uwzględniający m.in. dawkowanie, wskazania, przeciwwskazania, ostrzeżenia specjalne, działania niepożądane, interakcje itd. Wystarczy wpisać do wyszukiwarki nazwę preparatu, by już po chwili otrzymać potrzebne dane.

Warto zwrócić uwagę na informacje dotyczące odpłatności, ponieważ serwis zapewnia dostęp nie tylko do opisów refundowanych leków, lecz także innych produktów sprzedawanych w polskich aptekach. Do wyszukiwarki można również wpisać nazwę konkretnej choroby - system wskaże preparaty stosowane w jej leczeniu.

Opisy produktów leczniczych będą aktualizowane co 2 miesiące wraz z wejściem w życie kolejnego obwieszczenia Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych. Warto zaglądać tu regularnie również ze względu na publikowane w serwisie aktualności dotyczące bezpłatnych leków oraz informacje z zakresu zdrowia i profilaktyki u dzieci i młodzieży.

O programie Bezpłatne leki dla dzieci i młodzieży

1 września 2023 roku poszerzył się krąg osób uprawnionych do nieodpłatnego uzyskania leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego i wyrobów medycznych - nowymi beneficjentami stały się dzieci oraz młodzież do 18. roku życia. Przysługujące im darmowe produkty zostały wyszczególnione w załączniku D1 listy refundacyjnej, który będzie aktualizowany przez resort zdrowia co 2 miesiące.

W pierwszym wykazie “18-” uwzględniono 2800 leków rozumianych jako indywidualne kody GTIN i prawie 280 substancji czynnych. Beneficjenci programu otrzymają bezpłatnie produkty stosowane w leczeniu różnych dolegliwości, w tym m.in. leki antyhistaminowe, hipoglikemizujące, hormonalne, immunostymulujące, immunosupresyjne, okulistyczne, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe, przeciwbólowe, przeciwzakaźne, przeciwdrgawkowe itd.

Jeśli lekarz rozpozna u niepełnoletniego pacjenta schorzenie, którego leczenie objęte jest refundacją, to na recepcie w polu “kod uprawnień dodatkowych” wpisze “DZ”. Symbol ten może współwystępować z symbolem “DN” oznaczającym dziecko nieubezpieczone. Bezpłatne produkty lecznicze przysługują również obywatelom Ukrainy, którzy przyjechali do Polski z powodu wojny w ich państwie i którzy mają nadany numer PESEL.