Zakłady Farmaceutyczne Polpharma SA

Maxigra® femina

Substancje czynne:

BRAK DANYCH

ICD10:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

żel intymny 1 op. 75 ml 20,45 100%

Ostrzeżenia:

Opis:

Opis
Dermokosmetyk zawiera: aqua, glycerin, dipropylene glycol, hydroxyethylcellulose, hyaluronic acid, lactic acid, aloe arborescens leaf bctract, propylene glycol, ethylhexylglycerin, caprylhydroxamic acid, sodium nitrate. Dermo kosmetyk to nawilżający żel intymny, który powstał z myślą o kobietach chcących poprawić jakość życia intymnego. Żel intymny eliminuje dyskomfort związany z suchością, swędzeniem, pieczeniem okolic intymnych, zapewnia odpowiedni poślizg, daje odczucie natychmiastowego i długotrwałego nawilżenia. Specjalistyczna formuła nawilżającego żelu intymnego została opracowana, by jak najlepiej odpowiadać na potrzeby kobiet: kwas hialuronowy silnie i długotrwale nawilża; kwas mlekowy pomaga utrzymać prawidłowy odczyn kwasowy okolic intymnych (pH 4), wzmacniając ich naturalną ochronę; ekstrakt z aloesu koi, łagodzi i regeneruje. Oparty na bazie wody, łatwo się zmywa, nie pozostawia plam. Kompatybilny z prezerwatywą. Skuteczność nawilżającego żelu intymnego została potwierdzona w badaniach aplikacyjnych: zapewnia optymalny poślizg i odczucie natychmiastowego nawilżenia wg 100% badanych, zapewnia długotrwałe nawilżenie wg 92% badanych, eliminuje dyskomfort związany z suchością, swędzeniem, pieczeniem okolic intymnych wg 92% badanych, koi i łagodzi podrażnienia okolic intymnych wg 92% badanych, badania aplikacyjne przeprowadzone na grupie 24 kobiet, które stosowały produkt przez okres 2 tyg. Żel: testowany dermatologicznie, hypoalergiczny i bezzapachowy. Stosować niewielką ilość żelu nałożyć na zewnętrzne okolice intymne narażone na otarcia, także przed kontaktami intymnymi. Zaleca się aplikację po uprzednim umyciu i osuszeniu okolic intymnych. Można stosować kilka razy/dobę, wedle potrzeb.

Serwis jest rzetelnym źródłem informacji o bezpłatnych produktach leczniczych dla dzieci i niepełnoletniej młodzieży. Osoby zainteresowane sprawdzą tutaj, czy lek jest refundowany, a także przejrzą jego szczegółowy opis, uwzględniający m.in. dawkowanie, wskazania, przeciwwskazania, ostrzeżenia specjalne, działania niepożądane, interakcje itd. Wystarczy wpisać do wyszukiwarki nazwę preparatu, by już po chwili otrzymać potrzebne dane.

Warto zwrócić uwagę na informacje dotyczące odpłatności, ponieważ serwis zapewnia dostęp nie tylko do opisów refundowanych leków, lecz także innych produktów sprzedawanych w polskich aptekach. Do wyszukiwarki można również wpisać nazwę konkretnej choroby - system wskaże preparaty stosowane w jej leczeniu.

Opisy produktów leczniczych będą aktualizowane co 2 miesiące wraz z wejściem w życie kolejnego obwieszczenia Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych. Warto zaglądać tu regularnie również ze względu na publikowane w serwisie aktualności dotyczące bezpłatnych leków oraz informacje z zakresu zdrowia i profilaktyki u dzieci i młodzieży.

O programie Bezpłatne leki dla dzieci i młodzieży

1 września 2023 roku poszerzył się krąg osób uprawnionych do nieodpłatnego uzyskania leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego i wyrobów medycznych - nowymi beneficjentami stały się dzieci oraz młodzież do 18. roku życia. Przysługujące im darmowe produkty zostały wyszczególnione w załączniku D1 listy refundacyjnej, który będzie aktualizowany przez resort zdrowia co 2 miesiące.

W pierwszym wykazie “18-” uwzględniono 2800 leków rozumianych jako indywidualne kody GTIN i prawie 280 substancji czynnych. Beneficjenci programu otrzymają bezpłatnie produkty stosowane w leczeniu różnych dolegliwości, w tym m.in. leki antyhistaminowe, hipoglikemizujące, hormonalne, immunostymulujące, immunosupresyjne, okulistyczne, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe, przeciwbólowe, przeciwzakaźne, przeciwdrgawkowe itd.

Jeśli lekarz rozpozna u niepełnoletniego pacjenta schorzenie, którego leczenie objęte jest refundacją, to na recepcie w polu “kod uprawnień dodatkowych” wpisze “DZ”. Symbol ten może współwystępować z symbolem “DN” oznaczającym dziecko nieubezpieczone. Bezpłatne produkty lecznicze przysługują również obywatelom Ukrainy, którzy przyjechali do Polski z powodu wojny w ich państwie i którzy mają nadany numer PESEL.