ASA Sp. z o.o.

MaxiVision®Total

Substancje czynne:

BRAK DANYCH

ICD10:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

kaps. miękkie 30 szt. 38,01 100%

Ostrzeżenia:

Opis:

Działanie i zastosowanie
Zawarte w suplemencie diety składniki korzystnie wpływają na fizjologiczne funkcje widzenia. Poprawiają jakość i ostrość widzenia i łagodzą objawy zmęczenia oczu. Zawarta w suplemencie diety wysokogatunkowa luteina jest karotenoidem, który wykazuje szczególne powinowactwo do gałki ocznej, gromadzi się w dwóch obszarach oka: w plamce żółtej stanowiącej najwrażliwszą część siatkówki oraz w soczewce. Luteina stanowi naturalny filtr ochronny siatkówki przed szkodliwym dla struktur oka promieniowaniem UVA i UVB generowanym między innymi przez światło słoneczne. Luteina i zeaksantyna odgrywają kluczową rolę w ochronie antyoksydacyjnej oka (wychwytują i neutralizują wolne rodniki, które odpowiadają m in. za uszkodzenie komórek w naszych oczach). W szczególności polecany dla osób: znajdujących się w grupie ryzyka wystąpienia m.in. jaskry, zaćmy, pochodzących z rodziny, w której występowały problemy ze wzrokiem, znajdujących się w grupie zawodowej, która przez charakter pracy lub środowisko, w jakim przebywa, jest narażona na ich niekorzystny wpływ na zdrowie oczu, nałogowo palących tytoń, cierpiących na cukrzycę, uzupełniająco i wspomagająco dla osób z zaćmą starczą, uzupełniająco i wspomagająco dla osób z jaskrą, uzupełniająco i wspomagająco dla osób z zwyrodnieniem plamki żółtej związanej z wiekiem (AMD).
Skład
1 kaps. zawiera: 100 mg ekstraktu luteiny 20% (co odpowiada 20 mg wolnej luteiny), 1 mg zeaksantyny, 500 mg nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3, (w tym: 250 mg kwasu dokozaheksaenowego (DHA), 34,6 mg kwasu eikozapentaenowego (EPA)), 30 mg wit. C, 15 mg cynku, 50 μg selenu, 10 mg wit. E.
Sposób stosowania
1 kaps./dobę popijając niewielką ilością płynu. Zaleca się przyjmowanie suplementu w trakcie posiłku ze względu na lepszą dostępność substancji czynnych.
Bezpieczeństwo stosowania
Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji. Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia. Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Przechowywać w temperaturze pokojowej. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Serwis jest rzetelnym źródłem informacji o bezpłatnych produktach leczniczych dla dzieci i niepełnoletniej młodzieży. Osoby zainteresowane sprawdzą tutaj, czy lek jest refundowany, a także przejrzą jego szczegółowy opis, uwzględniający m.in. dawkowanie, wskazania, przeciwwskazania, ostrzeżenia specjalne, działania niepożądane, interakcje itd. Wystarczy wpisać do wyszukiwarki nazwę preparatu, by już po chwili otrzymać potrzebne dane.

Warto zwrócić uwagę na informacje dotyczące odpłatności, ponieważ serwis zapewnia dostęp nie tylko do opisów refundowanych leków, lecz także innych produktów sprzedawanych w polskich aptekach. Do wyszukiwarki można również wpisać nazwę konkretnej choroby - system wskaże preparaty stosowane w jej leczeniu.

Opisy produktów leczniczych będą aktualizowane co 2 miesiące wraz z wejściem w życie kolejnego obwieszczenia Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych. Warto zaglądać tu regularnie również ze względu na publikowane w serwisie aktualności dotyczące bezpłatnych leków oraz informacje z zakresu zdrowia i profilaktyki u dzieci i młodzieży.

O programie Bezpłatne leki dla dzieci i młodzieży

1 września 2023 roku poszerzył się krąg osób uprawnionych do nieodpłatnego uzyskania leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego i wyrobów medycznych - nowymi beneficjentami stały się dzieci oraz młodzież do 18. roku życia. Przysługujące im darmowe produkty zostały wyszczególnione w załączniku D1 listy refundacyjnej, który będzie aktualizowany przez resort zdrowia co 2 miesiące.

W pierwszym wykazie “18-” uwzględniono 2800 leków rozumianych jako indywidualne kody GTIN i prawie 280 substancji czynnych. Beneficjenci programu otrzymają bezpłatnie produkty stosowane w leczeniu różnych dolegliwości, w tym m.in. leki antyhistaminowe, hipoglikemizujące, hormonalne, immunostymulujące, immunosupresyjne, okulistyczne, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe, przeciwbólowe, przeciwzakaźne, przeciwdrgawkowe itd.

Jeśli lekarz rozpozna u niepełnoletniego pacjenta schorzenie, którego leczenie objęte jest refundacją, to na recepcie w polu “kod uprawnień dodatkowych” wpisze “DZ”. Symbol ten może współwystępować z symbolem “DN” oznaczającym dziecko nieubezpieczone. Bezpłatne produkty lecznicze przysługują również obywatelom Ukrainy, którzy przyjechali do Polski z powodu wojny w ich państwie i którzy mają nadany numer PESEL.