Smith & Nephew Sp. z o.o.

Allevyn® Adhesive

ICD10:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

opatrunek leczniczy 7,5x7,5 cm 10 szt. 145,91 100%
opatrunek leczniczy 22,5x22,5 cm 1 szt. 28,95 100% 8,69 30% 1 Lek bezpłatny na receptę2
opatrunek leczniczy 17,5x17,5 cm 1 szt. 18,86 100% 6,39 30% 1 Lek bezpłatny na receptę2
opatrunek leczniczy 12,5x12,5 cm 1 szt. 10,06 100% 3,70 30% 1 Lek bezpłatny na receptę2
1) Przewlekłe owrzodzenia. 
2) Epidermolysis bullosa. 

Ostrzeżenia:

Ciąża - nie dotyczy
Nie dotyczy.

Opis:

Uwagi
Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Działanie i zastosowanie
Samoprzylepny opatrunek o dużych właściwościach chłonnych, dla ran o umiarkowanym lub obfitym wysięku. Zapewnia szybką i łatwą aplikację nawet w trudno dostępnych miejscach. Zastosowany klej jest przyjazny dla skóry i umożliwia trwałe i bezpieczne umocowanie opatrunku. Nie przykleja się do rany, łatwy do stosowania nawet w trudno dostępnych miejscach. Łatwy w aplikacji i usuwaniu. Opatrunek jest idealnym rozwiązaniem przy ranach tj.: odleżyny, przewlekłe owrzodzenia podudzi, oparzenia II i III stopnia, przeszczepy skóry, miejsca pobrania przeszczepu skórnego, owrzodzenia stopy cukrzycowej, rany nowotworowe, obszerne otarcia naskórka i zdarcie skóry oraz owrzodzenia grzybicze. Dzięki delikatnej strukturze hydrokomórkowej opatrunek może w wydajny sposób wchłaniać nadmiar płynu wysiękowego (wielokrotność swojej własnej masy) zachowując jednocześnie w dnie rany niezbędną ilość wilgoci. Zastosowana na zewnętrznej stronie półprzepuszczalna folia poliuretanowa umożliwia z jednej strony wymianę gazową (w szczególności odparowywanie wody), z drugiej zaś stanowi szczelną barierę dla bakterii i ciał obcych z zewnątrz, co przyczynia się do szybkiego i bezbolesnego leczenia rany przy zachowaniu wilgotnego środowiska. Poliuretanowa warstwa stykająca się z raną, posiadająca specjalną strukturę, zapobiega przywieraniu okładu do powierzchni rany i umożliwia dzięki temu szybką i bezbolesną zmianę opatrunku. Poza tym warstwa ta pobudza proces ziarninowania. Miękki materiał poliuretanowo-piankowy doskonale przylega, dopasowując się do kształtów ciała i stanowi wyściółkę zarówno w obrębie dna rany, jak i jej brzegów.
Skład
Opatrunek z pianki poliuretanowej o dużej wchłanialności.
Sposób stosowania
Opatrunek należy przykleić bezpośrednio na ranę. Może pozostawać na ranie nawet do 7 dni. Zmiana opatrunku jest konieczna, gdy na warstwie zewnętrznej widoczne będą przebarwienia.

Serwis jest rzetelnym źródłem informacji o bezpłatnych produktach leczniczych dla dzieci i niepełnoletniej młodzieży. Osoby zainteresowane sprawdzą tutaj, czy lek jest refundowany, a także przejrzą jego szczegółowy opis, uwzględniający m.in. dawkowanie, wskazania, przeciwwskazania, ostrzeżenia specjalne, działania niepożądane, interakcje itd. Wystarczy wpisać do wyszukiwarki nazwę preparatu, by już po chwili otrzymać potrzebne dane.

Warto zwrócić uwagę na informacje dotyczące odpłatności, ponieważ serwis zapewnia dostęp nie tylko do opisów refundowanych leków, lecz także innych produktów sprzedawanych w polskich aptekach. Do wyszukiwarki można również wpisać nazwę konkretnej choroby - system wskaże preparaty stosowane w jej leczeniu.

Opisy produktów leczniczych będą aktualizowane co 2 miesiące wraz z wejściem w życie kolejnego obwieszczenia Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych. Warto zaglądać tu regularnie również ze względu na publikowane w serwisie aktualności dotyczące bezpłatnych leków oraz informacje z zakresu zdrowia i profilaktyki u dzieci i młodzieży.

O programie Bezpłatne leki dla dzieci i młodzieży

1 września 2023 roku poszerzył się krąg osób uprawnionych do nieodpłatnego uzyskania leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego i wyrobów medycznych - nowymi beneficjentami stały się dzieci oraz młodzież do 18. roku życia. Przysługujące im darmowe produkty zostały wyszczególnione w załączniku D1 listy refundacyjnej, który będzie aktualizowany przez resort zdrowia co 2 miesiące.

W pierwszym wykazie “18-” uwzględniono 2800 leków rozumianych jako indywidualne kody GTIN i prawie 280 substancji czynnych. Beneficjenci programu otrzymają bezpłatnie produkty stosowane w leczeniu różnych dolegliwości, w tym m.in. leki antyhistaminowe, hipoglikemizujące, hormonalne, immunostymulujące, immunosupresyjne, okulistyczne, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe, przeciwbólowe, przeciwzakaźne, przeciwdrgawkowe itd.

Jeśli lekarz rozpozna u niepełnoletniego pacjenta schorzenie, którego leczenie objęte jest refundacją, to na recepcie w polu “kod uprawnień dodatkowych” wpisze “DZ”. Symbol ten może współwystępować z symbolem “DN” oznaczającym dziecko nieubezpieczone. Bezpłatne produkty lecznicze przysługują również obywatelom Ukrainy, którzy przyjechali do Polski z powodu wojny w ich państwie i którzy mają nadany numer PESEL.