P.P.H.U. Cerko s.c.

Cerkopil

Substancje czynne:

BRAK DANYCH

ICD10:

BRAK DANYCH

Dostępne dawki:

krem 1 op. 50 ml 51,22 100%
żel 1 op. 300 ml 22,00 100%
krem na powieki 1 op. 15 ml 27,00 100%

Ostrzeżenia:

Opis:

Opis
Krem. Krem zawiera składniki aktywne: kwas glicyretynowy, L-argininę, kwas mlekowy, glicerol, masło Shea. Krem może być stosowany na powieki i pod oczy. Stosuje się w atopowym zapaleniu skóry, jako pielęgnacja skóry suchej oraz wrażliwej, w przypadku niskiej tolerancji kosmetyków standardowych oraz po peelingu chemicznym. Kem łagodzi podrażnienia skóry, działa przeciwalergicznie oraz przeciwświądowo. Poprawia wygląd oraz kondycję skóry poprzez nawilżenie, wygładzenie oraz uelastycznienie. Dyskretnie natłuszcza. Bardzo dobrze tolerowany przez skórę - odpowiada wymaganiom stawianym wyrobom hipoalergicznym. Stosować 2-3x/dobę. Żel. Skład: Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Disodium Cocoyl Glutamate, Cocomide DEA, Glycerin, Pentylene Glycol, Sodium Lactate, Lactic Acid, L-Arginine, PEG-150 Pentaerythrityl Tetrastearate, PPG-2 Hydroxyethyl Cocamide. Hipoalergiczny żel do mycia ciała, łagodzi podrażnienia, nawilża i oczyszcza skórę. Bezzapachowy, przyjazny dla skóry, z innowacyjną formułą bez siarczanów i mydła. Polecany do skóry wrażliwej, atopowej i podrażnionej oraz z niską tolerancją na kosmetyki standardowe. Sposób użycia: niewielką ilość żelu rozprowadzić na wilgotną skórę i spłukać wodą. Krem na powieki i pod oczy. Jest to emolient aktywny łagodzący, który uelastycznia suchą, skłonną do podrażnień i przebarwień skórę. Ten delikatny krem nawilżający poprawia napięcie skóry wokół oczu i redukuje oznaki zmęczenia. Formuła zawiera unikalny kompleks 18 β-GA z L-Argininą, który zapewnia działanie przeciwświądowe i łagodzi podrażnienia. Wskazania: skóra wrażliwa atopowa i skłonna do podrażnień. Krem może być stosowany pod makijaż. Sposób użycia: niewielką ilość kremu nanieść na skórę i łagodnie wcierać do wchłonięcia. Stosować 2-3 x/dobę na powieki i pod oczy.

Serwis jest rzetelnym źródłem informacji o bezpłatnych produktach leczniczych dla dzieci i niepełnoletniej młodzieży. Osoby zainteresowane sprawdzą tutaj, czy lek jest refundowany, a także przejrzą jego szczegółowy opis, uwzględniający m.in. dawkowanie, wskazania, przeciwwskazania, ostrzeżenia specjalne, działania niepożądane, interakcje itd. Wystarczy wpisać do wyszukiwarki nazwę preparatu, by już po chwili otrzymać potrzebne dane.

Warto zwrócić uwagę na informacje dotyczące odpłatności, ponieważ serwis zapewnia dostęp nie tylko do opisów refundowanych leków, lecz także innych produktów sprzedawanych w polskich aptekach. Do wyszukiwarki można również wpisać nazwę konkretnej choroby - system wskaże preparaty stosowane w jej leczeniu.

Opisy produktów leczniczych będą aktualizowane co 2 miesiące wraz z wejściem w życie kolejnego obwieszczenia Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych. Warto zaglądać tu regularnie również ze względu na publikowane w serwisie aktualności dotyczące bezpłatnych leków oraz informacje z zakresu zdrowia i profilaktyki u dzieci i młodzieży.

O programie Bezpłatne leki dla dzieci i młodzieży

1 września 2023 roku poszerzył się krąg osób uprawnionych do nieodpłatnego uzyskania leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego i wyrobów medycznych - nowymi beneficjentami stały się dzieci oraz młodzież do 18. roku życia. Przysługujące im darmowe produkty zostały wyszczególnione w załączniku D1 listy refundacyjnej, który będzie aktualizowany przez resort zdrowia co 2 miesiące.

W pierwszym wykazie “18-” uwzględniono 2800 leków rozumianych jako indywidualne kody GTIN i prawie 280 substancji czynnych. Beneficjenci programu otrzymają bezpłatnie produkty stosowane w leczeniu różnych dolegliwości, w tym m.in. leki antyhistaminowe, hipoglikemizujące, hormonalne, immunostymulujące, immunosupresyjne, okulistyczne, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe, przeciwbólowe, przeciwzakaźne, przeciwdrgawkowe itd.

Jeśli lekarz rozpozna u niepełnoletniego pacjenta schorzenie, którego leczenie objęte jest refundacją, to na recepcie w polu “kod uprawnień dodatkowych” wpisze “DZ”. Symbol ten może współwystępować z symbolem “DN” oznaczającym dziecko nieubezpieczone. Bezpłatne produkty lecznicze przysługują również obywatelom Ukrainy, którzy przyjechali do Polski z powodu wojny w ich państwie i którzy mają nadany numer PESEL.